Často kladené dotazy

Terapeutický deník se hodí jako doplněk k terapii, ale také pro seberozvoj. Můžeš si do něj zaznamenávat náladu, odpovídat na otázky nebo si vytvářet cíle na následující měsíc. Ne všichni, kteří si koupí terapeutický deník, chodí na terapii. Navíc si můžeš koupit dodatky k terapeutickému deníku, které jsou zaměřené na konkrétní problémy, kterým čelíš. Můžeš si vybrat z dodatků Anorexie, Bulimie, Hraniční porucha osobnosti, OCD (Obsedantně-kompulzivní porucha) nebo Deník snů.

Terapeutické deníky, pepřáky i bodačky si můžeš nechat poslat s Českou poštou nebo se Zásilkovnou. Pokud bydlíš na Praze-východ, můžeš zvolit také osobní odběr v Čelákovicích, který je zdarma.

Ano, produkty je možné odeslat také do zahraničí, nicméně v ceně pak není zahrnuta cena dopravy.

Cena deníků se odvíjí od ceny papíru, obalů na deníky, ale také samozřejmě od hodnoty práce, která je spojena s tvorbou deníku a exportováním objednávek.

Cena se odvíjí od nákladů na materiály (včetně pepřových sprejů) a času, které jsou s výrobou spojeny. Obaly na pepřáky jsou vyráběny pomocí 3D tisku a následně jsou ručně upravovány a malovány, případně ručně polepovány vinylovými foliemi. Jedná se o originální výrobek a design, který nikde jinde nenajdeš. Kromě pepřáku navíc při nákupu dostaneš také sadu sebeobranných tipů.

V České republice upravuje právní aspekty nutné obrany 40/2009 Sb. Trestní zákoník, konkrétně pak §28 a §29.

§ 28 Krajní nouze
(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému trestním zákonem, není trestným činem.
(2) Nejde o krajní nouzi, jestliže bylo možno toto nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil, anebo byl ten, komu nebezpečí hrozilo, povinen je snášet.
§ 29 Nutná obrana
(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem.
(2) Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.
Z toho plyne například, že na útočníka nesmíš zaútočit v případě, že se dal na útěk.

Máš dotaz, ale nevidíš tu na něj odpověď? Neváhej se na nás obrátit na info@znackakacka.cz