O nás

Jsme Anežka a Kačka, dvě sestry, které založily Značku Kačku. Vyrábíme produkty, které mají za cíl pomáhat lidem. Upřímně, přicházíme s takovými produkty, které bychom samy rády na trhu viděly nebo po kterých jsme se neúspěšně sháněly. Naše malá společnost Značka Kačka vyrábí terapeutické deníky s dodatky a také stylové sebeobranné pomůcky – pepřáky s vinylovým potiskem, Pepřák Vepřák nebo sebeobranné klíčenky – bodačky.


Terapeutické deníky jsme se rozhodly vyrábět proto, že obě chodíme na terapii a všimly jsme si, že si potřebujeme někam strukturovaně zapisovat svá terapeutická sezení. Sháněly jsme takový terapeutický deník, ale nakonec jsme z obchodu odešly s posměškem s prázdnou. V tu chvíli jsme věděly, že pokud nemůžeme terapeutický deník samy najít, musíme ho vyrobit. Na terapeutickém deníku pracovala Anežka v psychiatrické nemocnici a po návratu domů. Zkušenosti a nové postřehy z nemocnice deník dále obohatily. Deníky byly vytištěny v malešické tiskárně Calamarus, samolepky a gumičky vyrábíme doma. Snažíme se naše produkty neustále zdokonalovat a budeme velice rády za Vaše postřehy a nápady, jak produkty vylepšit. K deníku každý týden vydáváme novou relaxaci nebo meditaci a postupně vydáváme dodatky k deníku – nyní si můžete koupit dodatek k bulimii a obsedantně kompulzivní poruše, velmi brzo vyjde také dodatek k hraniční poruše osobnosti.


Sebeobranné pomůcky vyrábíme proto, aby se naši zákazníci*e cítily*i (nejen) ve veřejném prostoru bezpečně a aby měli pocit, že mají kontrolu nad jakoukoliv situaci, do které se mohou dostat. Pro sebeobranu na ulici před neznámými lidmi je primárně vhodný pepřový sprej, protože je to bezkontaktní sebeobranná zbraň. Bodačka se hodí v situacích, kdy je očekávaný fyzický kontakt. Sebeobranné pomůcky sice nejsou ničím novým, nicméně nám na trhu chyběly sebeobranné pomůcky, které by byly vizuálně zajímavé, ale zároveň také ve svém vzhledu odrážely ty, pro které jsou určeny. Už se nemusíš bránit černým pepřákem či pomůckami s maskáčovým vzorem – braň se stylově!


Výrobky vyrábíme v domácí dílně v Česku. Terapeutické deníky sestavuje (píše a ilustruje) Anežka, často s pomocí dalších skvělých lidí, kteří se podílejí na tvorbě dodatků k deníkům – Anety Nely Kulhánkové a Martiny Kulhánkové (HPO) a Denisy Štanclové (OCD). (D)omalovánky krásně nakreslila Markéta Typovská.


Naší prioritou je vysoká kvalita výrobku a bezpečí našich zákazníků, proto při výrobě používáme směs polykarbonátového plastu, který je vysoce odolný proti nárazu. Je pro nás ale také důležité, aby byl výrobek personalizovatelný – v případě že chcete pozměnit detaily na výrobku, napište nám a domluvíme se 🙂